1

Kada krosnelė yra geriausias pasirinkimas šildymui?

Kiekviena šeima, planuodama statomo namo šildymo sistemą, šiandien turi daug pasirinkimo galimybių. Tos galimybės nuo pat namo projekto pradžios leidžia jaustis padėties valdytojais. Pavyzdžiui, jei dauguma kaimynų aplink namus šildo malkomis, nebūtina sekti jų pavyzdžiu. Galima rinktis kitokį kurą ir kitokius šildymo įrenginius. Tiek šildymo įrengimų, tiek kuro rūšių šiandien išties daug.

modernios-krosneles

Taigi planuojant būsimo namo erdves dabar dažniausiai vengiama nedidelių patalpų. Na, nebent visų šeimos narių miegamieji kambariai planuojami uždari. O svetainės, virtuvės, koridoriaus zonos skiriamos nedidelėmis sienelėmis arba visos šios zonos sujungiamos vienoje erdvėje.

Natūralu, kad erdvioje svetainėje norisi jaukios vietos prisėsti, atsigerti arbatos ir dar kažko mielo. Tas kažkas dažniausiai būna židinys. Įrengti kokybišką ir išvaizdų židinį – sudėtingas ir gana brangus darbas. Kartais apie židinio įrengimą pagalvojus per vėlai, jam gali neužtekti vietos svetainėje arba tiesiog nebūti galimybės įrengimui. Ką tuomet daryti?

Taigi, ką rinktis vietoj židinio?

Specialistai sako, kad išeitis yra. Galima įrengti krosnelę. Šio šildymo įrenginio įrengimas išties nesudėtingas. Tereikia nusipirkti reikiamų parametrų ir norimo dizaino krosnelę, ją pastatyti planuojamoje vietoje ir sujungti su kaminu. Arba dūmų išėjimo angą vamzdžiu nukreipti į lauką per namo sieną.

Šiandien krosneles parduodančios įmonės siūlo labai daug įvairių dizainų. Bene didžiausias krosnelių pasirinkimas yra http://www.dovre.lt/produktai/ketaus-krosneles. Išskirtiniai dizainai savo išvaizda tikrai nenusileidžia židiniams. Todėl išsirinkę norimą krosnelę taip pat galėsite maloniai leisti laiką svetainėje stebėdami ugnies žaismą.

Renkantis skirtingų rūšių ir techninių parametrų krosneles, nesunku apsispręsti, ar krosnele bus šildomas visas namas ar tik, pavyzdžiui, pirmas aukštas. Vien savo nuomone pasikliauti nederėtų. Specialistų rekomendacijos visais atvejais yra nepakeičiamos.

Centrinis šildymas name

Krosnele galima apšildyti net dviejų šimtų kvadratinių metrų ploto namą. Tokiu atveju reikia rinktis šildymo įrenginį su galimybe šildyti vandenį. Krosnelę sujungus su radiatorių sistema, ji tieks šiltą vandenį į radiatorius ir taip šils visos patalpos. Tuo pačiu šiluma bus skleidžiama ir nuo pačios krosnelės.

Įrengta valdymo sistema leidžia nustatyti norimą patalpų ir vandens temperatūrą. Taip taupomas kuras, veltui neeikvojama energija. Taupant svarbu nepersistengti, nes šaltuoju metu nepakankamai šildomos patalpos drėksta, gali atsirasti pelėsis. Šių problemų geriau išvengti, nes vien pelėsio naikinimas nėra paprastas dalykas. Neužtenka jį tik nuvalyti drėgna šluoste.

Kitoks požiūris į kurą

Savaime suprantamu ir priimtinu dalyku šiandien yra tapęs iškastinio kuro naudojimas pastatų šildymui ir kitoms žmonių reikmėms. Gamtinių dujų ir naftos klodai nėra begaliniai. Jie vieną dieną baigsis. Todėl objektyviai vertinant šį faktą reikia ieškoti kitokių kuro rūšių ir jas naudoti vietoj iškastinio kuro.

Alternatyvų iškastiniam kurui šiandien yra nemažai. Kiekvienam vartotojui, turinčiam galimybę pasirinkti, vertėtų išbandyti tas alternatyvas.

Kalbant apie patalpų šildymą, mediena kūrenimui ir šildymui naudojama nuo neatmenamų laikų. Tai atsinaujinantis šaltinis, nors medžiai auga ir sąlyginai netrumpai. Degant medienai išsiskiria anglies dioksidas, kurį sunaudoja augalai, t.y. augalų fotosintezės metu išskiriamas deguonis.

Esant kitokio kuro poreikiui, atsiranda ir vis didesnė pasiūla. Gaminant medieną lieka daug atraižų, likučių, pjuvenų. Šiandien visi šie likučiai smulkinami ir iš jų gaminamos medienos granulės. Granulės yra kaitresnės, turi nedaug drėgmės. O patalpų šildymui naudojant granulėmis kūrenamas krosneles, mažiau teršiama aplinka.

Tradicijų gyvybingumas

Kitokį nei daugumos šildymo būdą namui ir kitokį kurą šildymui dažniausiai renkasi jaunos šeimos. Vyresni žmonės tebesirenka tradicinius kieto kuro katilus ir malkas jiems kūrenti. Jeigu ir nusprendžiama iš esmės ar iš dalies keisti šildymo sistemą, malkoms, kaip kurui, vis tik teikiama pirmenybė.

Tad esant malkinių krosnelių poreikiui, pasirinkimas yra gana įvairus. Išsirinkus ir įsirengus krosnelę, belieka pasirūpinti tinkamomis malkomis. Koks efektyvumas bus pasiektas eksploatuojant naująjį šildymo įrenginį, labai priklauso nuo šeimininko. Net ir nupirktos kaitrumu pasižyminčios malkos neteiks visos galimos šilumos, jei bus netinkamai laikomos ir per daug sudrėks.

Todėl neužtenka malkoms įrengti tik pastogę. Geriausia pasistatyti gerai vėdinamą specialią malkinę, kurioje nepatektų per daug drėgmės. O patekusi drėgmė galėtų greitai išgaruoti. Pagal techninius parametrus vieno krosnelės malkų užkrovimo užtenka maždaug keturioms valandoms. Jei naudojamos gerai išdžiūvusios ir kaitrios malkos, krosnelė be papildymo gali kūrentis ir ilgiau.

Krosnelės montavimas

Planuojant krosnelės vietą, svarbu, kad ji nebūtų per arti degių paviršių. Tinkama grindų danga taip pat svarbi. Reikia iš anksto numatyti, kad atidarius dureles, gali iškristi smulkių dalelių, kurios gali sugadinti grindų dangą. Siekiant to išvengti, rekomenduojama krosneles statyti ant nedegaus paviršiaus, t.y. ant plytelių, skardos, metalo, granito ar akmens plokščių.

Nlp.lt

One Comment

  1. Pingback: Ketaus židiniai – lietuviškos žiemos permainoms - Studentams

Leave a Reply

Your email address will not be published.