0

Ar išnyks spausdintas žodis?

Informacinės technologijos daro labai didelę įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Dažnai atrodo, jog jos keliauja ne greta mūsų, o kartu su mumis. O kuomet mes pritingime, jos mus ir pralenkia. Maistą užsisakome internetu, drabužius perkame internetu, bendraujame taip pat internetu. Tad labai logiška, kad ir malonios laisvalaikio praleidimo formos vis daugiau siejamos su moderniaisiais kompiuteriais. Ne išimtis daugelio mūsų mėgiamos – knygos. Šiais laikais jau labai daug knygų siūloma skaityti naudojantis naujausiais technikos įrengimais, tame tarpe išmaniaisiais įrenginiais.

knygos

PDF, elektroninės knygos pakeis popierines?

Naudojant knygų skaitymui kompiuterius akcentuojama vienareikšmė nauda. Pavyzdžiui medžių tausojimas. Taigi taip Jūs prisidedate prie ekologijos. Elektroninių knygų kaina yra kur kas mažesnė, o daugeliu atveju galite gauti jas net ir nemokamai. Viename kompiuteryje galite turėti kad ir šimtą knygų. Rodos, daugelį gali įtikinti tokie argumentai.

O koks pats svarbiausias spausdinto žodžio mylėtojų žodis? Jie sako, jog pdf knygos yra nematerialios, o butent spausdintas knygas gali laikyti rankose, jas justi. Daugelis šiuolaikinių žmonių yra praradę šią dovaną, o susigrąžinti ją galima tik iš naujo pajutus jos teikiamą džiaugsmą.

Daugeliui atrodo, kad didelio skirtumo tarp elektroninės ir realios knygos nėra. Tačiau tai tas pats kad valgyti bandelę realybėje ir internete. Tai kas neapčiuopiama neneša jokios realios naudos.

Kokia yra spausdintos knygos ateitis?

Nors šiuolaikinė visuomenė gyvena atsirėmusi į kompiuterio rėmus, daugelis tautiečių teigia, jog daug mieliau leidžia vakarus skaitydami būtent spausdintas knygas. Dar didesnė dalis teigia, jog nežada apskritai gadinti skaitymo malonumo naudojantis kompiuteriu. Jei visas pasaulis būtų toks kaip Lietuva, dar ilgai galėtume džiaugtis tikros, spausdintos knygos kvapu.

Nlp.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published.